Akrilik Boya ile Hobi Duvar Alanı Oluşturma

Etrafımızdaki düz eski duvarlardan bıkmadık mı? Duvarlarınızın biraz daha vurgulu olmasını ister misiniz? Kişiliğinizin bir parçasını yansıtmalarını ister misiniz? Birçoğumuz artık evlerde daha fazla zaman geçiriyoruz ve yaşam alanımıza biraz tazelik getirmek ne kadar havalı olurdu. Bu temkinli zamanlarda, çoğu kişi profesyonel bir dekoratörün eve gelip duvarlarınızı baştan yaratmasını istemez. Öyleyse, bunu kendimiz yapalım!  Göründüğü kadar karmaşık değil; biraz Bianca Stella Akrilik boya ve birkaç aksesuar gerektirir! Küçük bir motifi, bazı karalamaları, büyük mandalaları veya bir alıntıyı, istediğiniz her şeyi çizebilirsiniz. Renkler ve sanatınız zamansız kalacak ve solmayacak. Öyleyse duvara nasıl resim yapılacağını birlikte öğrenelim!

Duvara Resim Yapmak Zor Mudur?

Resim yapmak her zaman eğlence dolu bir aktivite olmuştur. Sınırsız potansiyele sahip duvarlar için akrilik boya uygulayabilirsiniz . Duvarlar sizin tuvalinizdir ve duvarlarınızı akrilik renklerle yeniden boyayarak sanatsal becerilerinizi karmaşık bir şekilde sergileyebilirsiniz. İster eviniz ister çalışma alanınız olsun, duvarları renklerle doldurmak size rahatlık sağlayacaktır. Ofisiniz veya konutunuz için duvar boyası uygulamayı planlıyorsanız , bu makale tam size göre. Akrilik boyayı duvarlar için nasıl kullanacağınızı ayrıntılı olarak tartışacağız . Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için lütfen okumaya devam edin.

Duvar Akrilik Boya İle Boyanır Mı?

Çeşitli boyama seçenekleri olsa da akrilik boyalar trend. Neden biliyor musun? Bunun nedeni, rengin esnekliği ve dayanıklılığıdır. Su bazlı olmasına rağmen beklediğinizden daha uzun süre dayanabilir. Bu rengin son derece hızlı kuruma potansiyeli bile vardır. Bu yüzden duvarlara akrilik boya uygularken elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Dış duvarlarda bile kullanabilirsiniz. Güneşe dayanıklıdır, bu nedenle renklerinizin solma şansı olmayacaktır.

akrilik boya ile duvar boyama

Duvarlarınıza Akrilik Boya İle Nasıl Resim Yapılır?

Ev boyası için akrilik rengi seçmek harikalar yaratabilir. Çabuk kuruma özelliğine sahip olması, suya ve ısıya dayanıklı olması nedeniyle rengi ilk günkü gibi canlı ve güzel kalır. Akrilik boya dokusu çok pürüzsüz ve yumuşaktır ve büyük bir dayanıklılığa sahiptir. Herhangi bir büyük iklim değişikliğine dayanma kabiliyetine sahiptir ve ısıya dayanabilir. Rengin kalitesi, iklimdeki değişikliklere göre genişleyip büzülebilecek şekildedir. Şimdi duvarlar için akrilik boya uygulama aşamalarına göz atalım. Hadi başlayalım!

1. Adım: Duvarı Hazırlayın

Boyamak istediğiniz bir duvar seçin. Yapabiliyorsanız duvarı temizleyin; birçok emülsiyon boya, duvarların sabun ve süngerle temizlenmesini sağlar. Duvarlarda herhangi bir delik ve çatlak varsa bunları duvar macunu ile doldurun ve kazıyıcı gibi düz bir alet kullanarak düzeltin. Boyanın soyulduğu veya soyulduğu bir duvarınız varsa, alanı ince bir zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın. Yeni boyanmış bir duvara büyük bir desen çiziyorsanız, boya israfını önlemek için alanı bir astar ve rulo ile astarlayın ve iyice kurumasını bekleyin. İşte duvar boyanmaya hazır.

2. Adım: Bir Tasarım Yapın

İster bir anahtar panosu için küçük bir tasarım, ister bir duvarın merkezi için büyük bir tasarım olsun, boyamaya başlamadan önce odanız için mükemmel bir tasarım üzerinde düşünmek ve sıfırlamak çok önemlidir. Odanın ve dekorun renk düzeni, görünümü ve verdiği his, duvar için o mükemmel tasarımın nihai hale getirilmesinde de katalizör olacaktır. Ayrıca ne tür bir odayı boyuyorsanız, seçeceğiniz tasarım veya temanın türü, soyut mu yoksa doğa ile ilgili mi olacağı da karar vermede bir faktör olacaktır. Bir duvarı elle boyamak için beyaz bir karbon levha veya şablon veya kalıp kullanarak veya dokulu bir duvar yapmak için çeşitli araçlar kullanabilirsiniz. Bir desen çizmek için sulu boya kalemi kullanın ve duvarın temel rengine yakın bir renk seçin.

boyamaya hazırlayın

3. Adım: Boyamaya Hazırlık

Hazırlanın hazır olun! Kıyafetleriniz ve zemininiz için kaplama ile hazır olun. Ayrıca duvarı boyamak için gerekli tüm malzemeleri hazır bulundurun. Giysilerinizi ve saçınızı örtün ve mümkünse büyük alanları boyarken eldiven giyin. Boyama sırasında boya damlaması ihtimaline karşı yere bir parça bez veya gazete koyun. Bir paleti, tüm renkleri, tasarıma göre farklı boyutlardaki fırçaları ve silme için bazı mendilleri hazır bulundurun.