Beyaz Eşya Hangi Boya ile Boyanır?

Beyaz eşyalarınızı pratik bir şekilde ve kısa sürede Bianca Stella ile rahatlıkla boyayabilirsiniz. Bianca Stella ile beyaz eşyalarınız ilk günkü gibi yeni ve kaliteli görünecektir. Beyaz eşyalarınızı akrilik boyalarla istediğiniz renge boyayarak dekorasyonunuzda farkındalık yaratabilirsiniz. Beyaz eşyalar uzun yıllar kullanım sonucunda yıpranan, aşınan ve boyası dökülen ve paslanan eşyalardır. Eşyalarınız henüz kullanılabilir şekilde çalışıyorsa atmanıza ya da ikinci el olarak da satmanıza hiç gerek kalmayacak. Akrilik boyalar sayesinde yeni eşya almanıza gerek kalmadan yüksek meblağlar ödemek zorunda kalmayacaksınız. Stella Bianca’nın su bazlı kaliteli boyaları sayesinde evinizdeki bütün eşyalarını rahatlıkla boyayabilirsiniz.

Stella Boya ile Buzdolabı Boyanır mı?

Stella boya ile evinizdeki buzdolabınızı istediğiniz herhangi bir renge boyayabilirsiniz. Mutfağınızın dekorasyonuyla uyum sağlayacak bir renk seçebilirsiniz. Yeni bir buzdolabı satın almak sizin için yüksek maliyetli olabilir. Buzdolabınızın iç yapısında bir arıza yoksa ve sadece dış yüzeyinde aşınma, soyulma ve paslanma varsa eğer, Stella boya ile boyayarak yenileyebilirsiniz.

Beyaz Sprey Boya İle Buzdolabı Nasıl Boyanır?

Sprey boya uygulamasına başlamadan önce buzdolabınızı açık havada boyamalısınız ve mutlaka maske kullanmalısınız. Eğer, dışarıda boyama imkânınız yoksa bir atölyede ya da mutfakta olduğu gibi, tüm pencereleri açın ve odanızı havalandırın. Boyama öncesi dolabınız tozluysa buzdolabınızın ön, yan ve üstlerini silmek için nemli bez kullanın. Boyama sırasında boyanın diğer bölümlere bulaşmasını önlemek için maskeleme uygulayın. Boyama öncesinde astar ya da zımpara uygulayın böylece sprey boyanın dolap üzerine daha iyi tutmasını sağlayacaktır.

Öncelikle aynı boyda bulunan stickerları buzdolabınıza yapıştırın. Sprey boyayı kullanmadan önce 2 dakika boyunca çalkalayın. Seçtiğiniz sprey boya ile buzdolabını açıklık kalmayacak şekilde boyayın. 30 cm mesafeden ince katlar halinde, katlar arasında 20 dakikayla 3 çapraz katta uygulayın ve kurumaya bırakın. 20 dakika kurumasını bekledikten sonra ikinci katı uygulayın. 15 dakika sonra boyalı alana dokunun ve 24 saat içinde tam olarak kuruyacaktır. Kurumasının ardından yavaş bir şekilde stickerları tek tek çıkarın.

Paslı Fırın Nasıl Boyanır?

Paslı fırını boyamadan önce bir spatulayla paslı yüzeydeki boya çıkıntılarını kazıyın ve bu kısmı zımparalayın, nemli bir bezle nazikçe silin. Ardından sentetik macunla paslı alanı kapatın. 24 saat macunun kurumasını bekleyin. Fırını boyamak için Bieanca Stella’nın zengin renk seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz. Stella boyaları kendiliğinden parlak, su bazlı kaliteli boyalardır. Fırını temizledikten sonra kullanacağınız boyayı homojen oluncaya kadar iyice karıştırın ve bir tepsiye dökün. Yüzeyde iyi bir sonuç almak için moher rulo ya da kadife vernik rulo fırçasını kullanabilirsiniz. Ulaşamadığınız girintili bölümler için ipek fırçayla boyayabilirsiniz. Birinci katı uyguladıktan sonra 2 saat kurumasını bekleyin ardından ikinci kata geçebilirsiniz. Boyama işleminden sonra fırının içine veya üzerine eşya koymayın, itme ve çekme gibi hareketlerde bulunmayın.

Eşya Boyamak için Hangi Boya Kullanılır?

Stella Bianca’nın kaliteli ve kendiliğinden parlak boyalarıyla yaşam alanlarınızda bulunan bütün eşyalarınızı rahatlıkla boyayabilirsiniz. Metal, ahşap, cam, plastik, mermer, fayans, seramik, duvar bütün malzemeler üzerine boyama uygulayabilirsiniz.

Akrilik Boya Fiyatları Ne Kadar?

Akrilik boya fiyatları litresine, çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. 0,50 lt 475,54 TL, 1,00 lt ise 800,63 TL

Akrilik Boya Soyulmaması İçin Ne Yapmalı?

Boyama esnasında uygun fırça kullanılmalıdır. Boya çok inceltilmeli ve yüzeye iyice yapışmalıdır. Boyama işlemi sonrasında kuruması beklenmelidir. Boyanan eşyanın ve zeminin üzerine hiçbir şey konulmamalı ve hareket ettirilmemelidir. Boyanan zemin çamaşır suyu, tuz ruhu gibi alkol içerikli temizleyicilerle silinmemelidir.