Bianca Stella Boya ile Yatak Odası Takımı Boyama

Akrilik Boya İle Ahşap Yatak Odası Takım Parçaları Nasıl Boyanır?

Bianca Stella boya ile yatak odası takımı boyama yaparak yatak odanızı yeniden kullanılabilir ve yeni hale getirebilirsiniz. Yatak odası takımı gelince akla yatak, gardırop, şifonyer gelmektedir. Bu mobilyalar gün başlarken ve günü sonlandırırken çok sık kullanılan eşyalardır. Bu eşyalar zamanla yüzeyleri yıpranabilir, aşınabilir ve üzerindeki zemin soyulabilir. Yatak odanızı çöpe atmak yerine Bianca Stella boya ile boyayarak yenileyebilir ve farklı bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Bianca Stella boya denince akla akrilik boyalar gelmektedir. Akrilik boyalar ahşap üzerinde etkili sonuçlar veren kaliteli, yeni nesil boyalardır. Ahşap eşyalar çok sık kullanımdan dolayı çabuk korozyona uğrarlar. Böylesi durumlarda yüksek maliyetle satılan yeni mobilyalar almak yerine akrilik boyalar ile istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Akrilik boyalar kendiliğinden parlak olduğu için vernik işlemi gerektirmeyen boyalardır. Bu nedenle boyama işlemini çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken boyadaki kullanım talimatlarına uymanızdır.

Bianca Stella Boya İle Nereler Boyanır?

  • Banyo Dolabı
  • Banyo Fayansları
  • Yer Zemin Fayansları
  • Stropiyer Çakıl Taş Duvar Dekorasyonları
  • Mutfak Dolabı
  • Mutfak Tezgahı
  • Mobilya
  • Beyaz Eşya
  • Kapı ve Pencereler

Yatak odası takımınızı boyama işlemine geçmeden önce bütün eşyaların yüzeylerini iyice temizlemelisiniz. Kir, toz ve kalıntılardan arındırmalısınız. Zımparalama gerekiyorsa yapmalısınız. Silme ve temizleme işleminin ardından zeminin kurumasını bekleyin. Bu arada seçtiğiniz boyayı homojen olana kadar iyice karıştırıp bir tepsiye koyun. Malzeme olarak moher rulo fırça, ipek fırça ve kadife fırça kullanmanız gerekecektir. Boyama işlemine girintili ve çıkıntılı yerlerden başlamalısınız. Bu işlemi ipek fırçayla yapmalısınız.

Geri kalan bölümleri ise moher rulo fırçayla boyayabilirsiniz. Boyama işlemini yaparken fırçanızı aynı açılarla kullanmalısınız. Aynı yönde hareket etmeye dikkat etmelisiniz. Akrilik boyalar çabuk kuruyan boyalardır. Bu yüzden herhangi bir pürüzsüzlük olursa eğer hemen rötuş yapabilirsiniz. Birinci kat bittikten sonra üç saat kurumasını beklemeniz gerekecektir.

Kuruma işleminden sonra ikinci kat uygulamasına geçiş yapabilirsiniz. Aynı boyama yöntemini bu aşamada da uygulamalısınız. İkinci katın boyanmasından sonra mobilyaları kurumaya bırakın. 7 gün boyunca eşyaları kullanmamalısınız. Üzerine ağır eşyalar koymayın ve itme, çekme yapmayın.

Akrilik boyayla boyadığınız yatak odası takımınızı çamaşır suyu gibi alkol içerek temizleyici ürünlerle temizlememelisiniz. Aynı zamanda yağ sökücü, tiner, dezenfektan gibi sıvılarla temizleyin. Nemli bez, sıvı bulaşık deterjanı, yumuşak sünger kullanmamalısınız. Sirkeli veya temizlik yapabilirsiniz. Yatak odası takımının rengini seçerken odanızın alanına uygun bir renk seçmelisiniz. Yatak odanız dar ve küçükse beyaz renge boyayın eğer büyük ve genişse siyah-beyaz rengine boyayabilirsiniz. Yani çift renk kullanabilirsiniz. Akrilik boyalar geri dönüşüm projeleri, endüstri, sanayi, yapı inşaat ve hobi alanında çok sık kullanılan kaliteli ve yeni nesil popüler boyalardır.

İç ve dış mekanlarda çok sık kullanılmaktadır. Evinizdeki her türlü ahşap eşyaları akrilik boyalarla boyayabilirsiniz. Akrilik boyalarla metal, ahşap, plastik, cam, beton gibi yüzeyleri rahatlıkla boyayarak yenileyebilirsiniz. Kullanım alanları ve renk yelpazesi geniş ürünlerdir. Diğer boyalar gibi keskin ve itici bir kokusu yoktur. Akrilik boyalar kokusuz, çevre dostu boyalardır. Yaşam alanlarınızın her yönüne kreatif bir tarz oluşturabileceğiniz özel boyalardır. Bu boyaların en önemli özelliği de boyadığı eşyaları uzun yıllar koruyabilme kalitesine sahiptir.