Bianca Stella Saten Boya ile Neresi Boyanır?

Bianca Stella saten boya ile neresi boyanır? Bianca akrilik boyalar yapı olarak kaliteli, dayanıklı yeni nesil boyalardır. Kendiliğinden su bazlı olduğu için parlak bir yapısı vardır. Kendiliğinden vernikli olan bu boyalarla bir yeri boyadığınızda vernik uygulamasına gerek yoktur. Kullanım alanları ve renk skalası geniş olan, uzun ömürlü kullanılabilecek dirençli boyalardır. Bianca Stella saten boyalarla parke, laminant, mobilya, mermer, cam, plastik, metal, duvar, beton, çinko, taş, kâğıt gibi yüzeyleri rahatlıkla boyayabilirsiniz.

Stella Boya Nereleri Boyar?

Stella boya saf su bazlı olduğu için, birçok farklı alana uygulanabilir. Saten boyalar ile farklı olan yüzey alanlarını rahatça boyayabilirsiniz. Bianca Stella ile ahşap, mobilya, beyaz eşya, dolap, çekmece, sandalye, pencere ve kapı, radyatör ve petekler, havlupanlar, kombi dolabı, yer fayansları, balkon bahçe dış mekan mobilyaları, demir, alüminyum, plastik, parke, taş, PVC, duvar, galvaniz, çinko, fayans, sunta, mdf gibi birçok malzeme ve alan gönül rahatlığı ile boyanabilir. Yaşam içindeki alanlar için özelleştirilmiş Bianca Stella ile her yeri her şeyi rahatça boyayabilirsiniz.

Bianca Stella ile Her Yeri Boya

Akrilik boyalar her tür malzemeye kolay yayılır ve yapışır. Yüzeyleri pürüzsüzleştirme etkisine sahiptir. Yüksek örtücülük özelliğiyle dikkat çeker. Suya yüksek seviyede direnç gösteren dayanıklı boyalardır. Alkol seviyesi yüksek olan ürünlere karşı dirençli boyalardır. Seyreltilmiş deterjan, sabun ve kimyasallara karşı çok güçlüdür. Kaliteli ve uzun yıllar dayanıklı yüzeyler ortaya çıkarmaktadır. Boyalar yüzeyleri yeni alınmış gibi bir hale dönüştürür. Yüzeyle çabuk bütünleştiği için yüzeyde rulo veya fırça darbesi izi bırakmaz. Yüzey üzerinde düzeltme yapılırsa eğer rötuş yapabilirsiniz.

Akrilik boyalar yüzeyleri parlak ve şık hale getirir. Yüzeye çabuk yapışır ve astar uygulamasına gerek yoktur. Bir metal eşyayı boyuyorsanız paslanma varsa antipas uygulaması yapmalısınız. Boyanan yüzeylerde kir ve leke oluşturmayan özel boyalardır. Nemli bir bez veya sabunlu bezle kolaylıkla silebilirsiniz. Diğer boyalar itici ve keskin kokuya sahiptir. Akrilik boyalar ise çevre dostudur ve parfümlü etkisi vardır. Çocuklar ve yaşlılar için olumsuz bir etki yaratmaz. İç ve dış mekanlarda kullanılabilir kaliteli boyalardır.

Boyama işleminden önce yüzeyin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Metal yüzeyleri boyarken korozyona uğramaması için antipas işlemini yapabilirsiniz. Boyayı ambalajdan çıkarıp homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırın. Ardından yüzeyin en zor bölümlerini girintili, çıkıntılı yerlerini ipek fırçayla boyayın. Yüzeyi rulo fırçayla boyamaya devam edin. Birinci katın boyanmasından sonra ikinci katı uygulayın. Boyama yaptığınız alanın sıcaklığının 5-30 derece olması gerekmektedir. Ahşap eşyalarınızı boyarken de aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Tek farkı ahşap yüzeyleri pürüzsüz hale getirmek için boyama işleminden önce zımpara yapılmasıdır.

Stella Boya Hangi Yüzeylerde Kullanılır?

Bianca Stella saten boya ile beyaz eşyalarınızı da rahatlıkla boyayabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna uygun bir renk seçerek işe başlayabilirsiniz. Siyah, sarı, lacivert, turuncu, kırmızı, mavi… Beyaz eşyalar uzun süre kullanıldıkları için bir süre sonra üzerinde lekeler, soyulmalar ve paslanmalar meydana gelebilir. Böylesi anlarda akrilik boyalarla boyayarak ömrünü uzatmanız mümkündür. Boyama öncesinde buzdolabınızın yüzeyini iyice temizleyin ve silin. Yüzeyde pas varsa eğer anti pas uygulayın. Temizliğin ardından kurumasını bekleyin ve boyama işlemine başlayın.

Her yüzeyde olduğu için boyama işlemine en zor köşelerden başlayın. Daha sonra rulo fırçayla diğer kalan bölümleri boyamaya devam edin. Yüzey kuruduktan sonra ikinci katı uygulayın. Bianca akrilik boyalarla metal olan bütün eşyalarınızı pratik bir şekilde kısa sürede boyayabilirsiniz. Bianca akrilik boyalar aynı zamanda geri dönüşüm yani DIY projelerde de en çok tercih edilen boyalardır. Bunun yanı sıra hobi alanında çok sık kullanılmaktadır. Dilerseniz duvarınızı beyaz, gri veya zıt renklerde boyayabilirsiniz. Böylece değişik ve dikkat çekici bir dekor elde etmiş olursunuz.