Bianca Stella Saten Boya ile Plastik Pencere Boyama

Plastik Pencere ve Kapılar Hangi Boya ile Boyanır?

Bianca Stella saten boya ile plastik pencere boyama evlerinize veya iş yerlerinize rengarenk bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bianca Stella Saten boyalar yüksek kaliteye sahip, yeni nesil dayanıklı boyalardır. Bu boyalarla yaşam alanlarınıza yeni bir dekor katabilirsiniz. Bu boyaların en büyük özelliği kendiliğinden su bazlı olup vernik uygulaması gerektirmeyen boyalardır. Akrilik boyalarla beton, duvar, plastik, metal, mermer, parke, ahşap gibi birçok yüzeyi rahatlıkla boyayabilirsiniz. Stella boya ile PVC, ahşap, çelik kapı, Amerikan panel kapılarınızı ve plastik pencerelerinizi pratik bir şekilde boyayabilirsiniz.

Bianca Stella ile pencerelerinizi kısa sürede yenileyebilirsiniz. Bu boyalar yüzeye çabuk yapışan ve pürüzsüzlük sağlayan ürünlerdir. Suya dayanıklı olduğu içinde su yalıtımı güçlüdür. Kimyevi sıvılara karşı dayanıklıdır. Deterjan, sabun, tuz ruhu, çamaşır suyu, yağ sökücü, leke gibi alkol içeren sıvılara karşı güçlüdür. Akrilik boyalar kaliteli ve dayanıklı boyalar olduğu için zemin üzerinde uzun yıllar kullanılabilir özelliğe sahiptir. Yüzeyleri ve eşyaları temiz hale getirirken korunaklı bir şekilde boyar. Yüzeylere yapışan ve yayılan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden astar uygulamasına gerek yoktur. Boyanan yüzeylerde leke ve kir tutmaz. Bu yüzden avantajlı boyalardır.

Akrilik Boya ile Kapı ve Pencere Boyarken Hangi Fırça Kullanılır?

Bianca Stella saten boya ile pencerelerinizi boyayabilmeniz için kullanmanız gereken bazı malzemeler vardır. Bunlar ipek fırça, moher rulo ve kadife fırçadır. Pencerenizi boyamaya başlamadan önce iyice temizlemelisiniz. Bunun nedeniyse kalıntının ve kirin olduğu yere boya yeterince yapışmaz ve kötü görünür. Pencerenizin her köşesini temizledikten sonra kurumasını bekleyin. Paslı olan bölümleri iyice zımpara yapın. Bu işlemi yaparken plastiğin hasar görmemesine dikkat edin. Kilit, kulp, kapı kolu gibi parçaları çıkarmayı unutmayın. Böylece daha rahat boyama işlemini sağlamış olursunuz. Bianca Stella saten boyanın 1 litresi 10 metrekareye kadar olan boyama işlemi için yeterli olacaktır.

Akrilik Boya ile Plastik Kapı ve Pencere Boyama

Akrilik boyayı homojen oluncaya kadar iyice karıştırın ve bir tepsiye dökün. Daha sonra ulaşılması zor olan girintili ve çıkıntılı yerleri ipek fırçayla boyayın. Diğer alanları ise moher rulo fırçayla boyamaya devam edin. Birinci kat boyanın bitmesinden sonra üç saat kurumasını bekleyin ardından ikinci katı aynı yöntemle boyayın. Boyama işlemi sırasında yüzeyin nemli ve ıslak olmaması gerekir. Doğru açı ve hareketlerle boyama işlemini yapmalısınız. Boyanan alanlarının iyice kurumasını beklemelisiniz.

Bianca Stella saten boyayla plastik pençelerinizi rahat ve kolay bir şekilde kısa sürede boyayabilirsiniz. Boyama işlemi sırasında sıvı cam uygulamasına gerek yoktur. Boyanan yerlerin 1 gün boyunca sudan uzak tutulması gerekir ve 2 gün boyunca da pencereyi kullanmamalısınız. Pencereleri kullanırken itme veya çekme gibi eylemlerde bulunmayın. Boyanan yüzeyleri tuz ruhu, tiner, çamaşır suyu, yağ sökücü, dezenfektan gibi alkol içeren sıvılardan uzak tutmalısınız.

Bianca Stella saten boyalarla mükemmel yenilenmiş ışıl ışıl mükemmel pencerelere sahip olabilirsiniz. Yeni ve temiz pencerenizle yaşam alanlarınızı şık ve estetik hale getirebilirsiniz. Bianca Stella saten boyalar yüzeye çabuk yapışan ve pürüzsüzlük sağlayan kaliteli boyalardır. Suya dayanıklı olduğu içinde su yalıtımı güçlüdür bu yüzden de kimyevi maddelere karşı dayanıklıdır.  Diğer boyalar gibi keskin ve itici bir kokusu yoktur. Parfümlüdür ve yaşlılar, çocuklar için zararsız olup çevre dostu boyalardır.